אנסמבל מצו מארח. אפולו ודיוניסוס, הרוחני והגשמי | הזמנת כרטיסים
31.5.2024
13:00
סטודיו אנט

אנסמבל מצו מארח. אפולו ודיוניסוס, הרוחני והגשמי

קונצרט מס' 5


נעם בן זאב- מנחה

אנסמבל מצו

יעלה אביטל- סופרן | נעמי בורלא לוי - סופרן | דורט פלורנטין- חליליות | נדב עובדיה- פסלתריון | גדעון ברטלר- גיטרה בארוק | יונתן סויסה- נבל קלטי/צ׳מבלו


התוכנית משלבת שירים ויצירות מלפני ואחרי 1600, הקו הכמעט-שרירותי המפריד בין הרנסנס לבארוק במוזיקה.

שני הזרמים המייצגים לעתים קרובות את הניגוד בין אידאל של איזון, איפוק ועידון לחוסר-סימטריה, מוחצנות וחושניות. במוזיקה, אלו באים לידי ביטוי ברב-קוליות מוקפדת לעומת השירה הסולנית הוירטואוזית ומלאת העיטורים וההעדפה למוזיקה קולית לעומת עניין הולך וגובר במוזיקה אינסטרומנטלית וז׳אנר עצמאי.

אנסמבל מצו בהובלת אמנית החליליות דורט פלורנטין בתוכנית המשלבת שירי אהבה ויין מהמאות ה-16 וה-17.

שתי זמרות הסופרן יעלה אביטל ונעמי בורלא לוי ישירו שאנסונים צרפתיים ומדריגלים איטלקיים ממיטב מלחיני המאה ה-16 כגון קלוד סרמיסי, אורלנדו די לאסו וציפריאנו דה רורה, לצד אריות ומוטטים מאת מיטב מלחיני ראשית הבארוק כגון ברברה סטרוצי וקלאודיו מונטוורדי. 

התוכנית כוללת גם יצירות אינסטרומנטליות מאת מלחיני הבארוק המוקדם על בסיס שירים מפורסמים מהרנסנס. אלה ממחישות את הגישה הוירטואוזיות הכלית האופיינית לתקופה.

אנסמבל מצו יבצע את היצירות האלה בשילוב כלי פריטה והקשה ייחודיים. אל החליליות של דורט יצטרפו הפסלתריון שינוגן על ידי נדב עובדיה, נבל קלטי וצ׳מבלו על ידי יונתן סויסה וגיטרת בארוק על ידי גדעון ברטלר.


100 ש"ח / 85 ש"ח אזרח ותיק / 50 ש"ח סטודנט, חייל, תלמיד


בעלי קופון הנחה - אנא, הכניסו את קוד הקופון לתיבה בעמוד הבא


המשך