14.8.2018
20:30
נוקטורנו Live

סיפורה של שפחה - גרסת המציאות

לכבוד סיומה של העונה השנייה של סדרת הטלוויזיה המצליחה "סיפורה של שפחה"',  ד"ר הדס כהן וליטל ספיבק בוחנות לעומק רבדים שונים בסדרה ומראות עד כמה היא לא רחוקה מהמציאות העכשווית.

=================================

בסדרה "סיפורה של שפחה" לנשים אסור לקרוא ולכתוב. מצופה מהן להגשים את תפקידן הביולוגי כאימהות והן משמשות כפילגשות למטרות רביה. על מנת להבין ולעמוד על הסכנות הגלויות והסמויות שעולות בסדרת הדרמה הזו. ד"ר הדס כהן תדבר על המציאות ההיסטורית עליה היא מתבססת כגון משפטי המכשפות בהיסטוריה האמריקאית, מכבסות מגדלנה ״מטהרות״ הנשים באירלנד, תכנית הילודה של הנאצים, המקור התנכ״י לטקס הרבייה החודשי והיחס ליהודים בשואה. ד"ר הדס כהן, מרצה למדעי המדינה ולמגדר באוניברסיטה העברית, באוניברסיטה הפתוחה ובאוניברסיטת בן גוריון. עורכת דין, בעלת תואר שני מאוניברסיטת קולומביה ודוקרטורט מאוניברסיטת הניו סקול, ליטל ספיבק - המסרים החזותיים הסודיים בסדרה "סיפורה של שפחה"

========================

יוצרי הסדרה מעבירים לצופים מסרים נסתרים, ביקורת וערכים שונים באמצעות שימוש בעולם ויזואלי עשיר הכולל עיצוב תלבושות, דימויים השואבים מתולדות האמנות, צבעים סמליים ואזכורים חזותיים שונים. ליטל ספיבק אספה את שלל הדימויים שיחשפו את הרובד הפרשני הסמוי בסדרה ואשר יתרמו להבנה מעמיקה שלה. ליטל ספיבק, בעלת הבלוג העוסק בקשר בין תרבות פופולארית ותולדות האמנות, "שיר ותמונה". מאסטרנטית בחוג לתולדות האמנות באוניברסיטה העברית ומורה לתולדות האמנות.


פתיחת דלתות: 19:30

תחילת הרצאה: 20:30


מחיר כרטיס במכירה מוקדמת: 35 ש"ח

מחיר כרטיס בקופת המופע: 40 ש"חמכירת הכרטיסים באינטרנט סגורה. למעבר לאתר ticks.co.il לחץ כאן