22.11.2017
08:30
סינמטק תל-אביב

כנס ויצו לציון היום הבינ"ל למאבק באלימות נגד נשים - 22/11/17בכל שנה בחודש נובמבר, מצוין ברחבי העולם כולו היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים.

ביום זה ויצו מפנה זרקור לסוגיה כאובה אחרת בתחום האלימות במשפחה.


במדינת ישראל כלואים במעגל האלימות מאות אלפי נשים, ילדים וגברים, רק חלקם מטופלים במסגרות שונות והילדים כמעט וכלל לא.

ילדים הם הדור הבא במעגל האלימות והעובדה שהם אינם מטופלים הופכת את הבית בו הם גדלים ל"מפעל ייצור למשפחות חדשות במעגל האלימות".

בין הגורמים המשפיעים על מידת הנזק של ילדים שחוו אלימות כלפי האם או כלפיהם באופן ישיר, ניתן למנות את גיל הילד, תדירות אירועי האלימות, עוצמת האלימות והפולשנות ואיכות מערכת התמיכה.


השנה, ויצו מתמקדת בהעלאת נושא הטיפול בילדים עדים לאלימות לסדר היום הציבורי, במטרה להרחיב ולהתאים את הטיפול בילדים לצרכיהם ולמצב המשפחתי המורכב בו הם חיים. אנו מקוות כי נצליח להפוך את הילדים הללו מ"שקופים" לנוכחים ומדוברים ונקדם התפיסה כי הילדים הם אוכלוסיית יעד חשובה שיש להשקיע בה משאבים, טיפוליים, חינוכיים וקהילתיים ולפתח שיח מקצועי בקרב קהילת אנשי המקצוע.


הכנס יעסוק בחשיבות ההגעה אל הילדים החשופים לאלימות במשפחה והטיפול בהם, במטרה למנוע את הפגיעה והנזק הנלווים להתפתחותם בבית רווי אלימות.


תוכנית הכנס: 22/11/20/17 , סינמטק תל אביב


8:30 - 9:00:  התכנסות ורישום.


9:00 - 9:30:  דברי פתיחה וטקס זיכרון לנשים שנרצחו בשנה החולפת, במעמד כבוד שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים - ח"כ חיים כץ.

אווה מדזיבוז  מנכלי"ת הרשות לקידום מעמד האישה.


9:30 - 10:15:  הרצאת פתיחה ד"ר ענבל קיבנסון בר-און, ראש המגמה להפרעות התנהגות ובעיות רגשיות בקרב ילדים ונוער, אוניברסיטת חיפה, החוג לייעוץ חינוכי, מכללת עמק יזרעאל - "גם האגרוף היה פעם יד פתוחה ואצבעות" חווית החיים של ילדים חשופים לאלימות זוגית במשפחתם.


10:15– 11:30:  הקרנת בכורה חגיגית של הסרט: "מאחורי דלתות סגורות", בימאי איתן וצלר.


11:30 – 12:00:  נעמי גוטמן, מנהלת אגף פיתוח ופרויקטים מכון "חרוב" – "בעין הסערה" השפעת החיים בצל האלימות על תחומים שונים בחייהם של ילדים ובכלל זה על התפתחותם הרגשית.


12:00 – 13:15:  "של מי הילדים האלה?" הייד פארק מומחים ושיח קהל:

- ורד וינדמן, עו"ד ומנכ"לית המועצה לשלום הילד- "כשהמחקר מקדים את המשפט והילדים נשארים מאחור".

- חגי מויאל, מפקח ארצי למניעה וטיפול באלמ"ב, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים - "המורכבות בהתערבות טיפולית לילדים החשופים לאלימות".

ד"ר ענת בן פורת, אוניברסיטת בר אילן- "הדיאלקטיקה של הטראומה, בין הדיבור והריפוי לשתיקה ועצימת העיניים החברתית".

- איילת רצון, מפקחת ארצית נפגעי עבירה קטינים, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים - "קולם של הילדים השקטים".


מכירת הכרטיסים באינטרנט סגורה.